Kultowy album „Alleluja” Macieja Zembatego na winylu.

Był rok 1972, kiedy po raz pierwszy Maciej Zembaty poznał Leonarda Cohena. Jeszcze nie osobiście, ale dzięki Maciejowi Karpińskiemu, który podsunął mu kilka piosenek do posłuchania. Wielka fascynacja zrodziła się od razu i trwała przez lata. Do dziś to Zembaty uznawany jest za polskiego największego popularyzatora twórczości Cohena. Przetłumaczył ponad 60 jego ballad.

„Halleluja” to bodaj najbardziej znany utwór kanadyjskiego barda, a jednocześnie najbardziej znana aranżacja Macieja Zembatego. Ta i wiele innych ballad znalazły się na tym wyjątkowym krążku, który zachwycił polską publiczność.

Pierwsze wydanie albumu sprzedało się w ponad 400 000 egzemplarzy i w 1986 roku uzyskało status Złotej Płyty. Przy jego nagraniu wzięli udział m.in. John Porter, Winicjusz Chróst, Alicja Chyła, Beata Kuczyńska, Lucyna Szramik.

Dla miłośników analogowych brzmień Wytwórnia Muzyczna MTJ przygotowała reedycję tego kultowego wydawnictwa. „Alleluja” Macieja Zembatego na winylu to obowiązkowa pozycja dla fanów polskiego i kanadyjskiego barda.

Tracklista:

1. Tańcz mnie po miłości kres (Dance Me To The End of Love)

2. Wciąż wojna trwa (There is a War)

3. Prawo (The Law)

4. Żona Cygana (The gypsy’s Wife)

5. Dzisiaj tu, jutro tam (Passing through)

6. Lawina (Avalanche)

7. Goście (The Guests)

8. Kołysanka dla myśliwego (Hunter’s Lullaby)

9. Jeśli wola Twa (if It Be Your Will)

10. Alleluja (Hallelujah)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 134 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj