Już dziś (11 lutego) na naszej antenie w audycji "W dobrym tonie" po godz. 12:00 zaprezentujemy nową piosenkę dawno nie słyszanego zespołu Jedem Osiem L.

Utwór "Grawitacja" opowiada o nieustannym zmaganiu się z codziennością, przezwyciężaniu własnych ograniczeń w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów i poszukiwaniu sensu tych zmagań. Dla każdego będzie miał trochę inne znaczenie, ponieważ każdy ma swoją własną grawitację, którą musi pokonać żeby rozwinąć skrzydła i polecieć. Najważniejsze jest jednak to o co walczymy. Jeśli marzenia nie będą pustymi zachciankami przesączonymi egoizmem zawsze znajdzie się ktoś kto w przypadku porażki pomoże nam się podnieść.

Grupa Jeden Osiem L powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zasłynął niekonwencjonalnym i nowatorskim, jak na czasy wydania ich pierwszej płyty, podejściem do gatunku Hip-Hop. W 2003 roku nakładem wytwórni UMC Records zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany „Wideoteka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Jak zapomnieć”, który błyskawicznie stał się hitem zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Utwór był na tyle popularny, że dostał się nawet na playlisty raczej nieprzychylnie nastawionych do muzyki hip-hopowej rozgłośni komercyjnych, niezaprzeczalnie odgrywając główną rolę w popularyzacji tego gatunku w Polsce.

Jeden Osiem L- Jak Zapomnieć (Official Video)

Album w niedługim czasie uzyskał status Złotej Płyty. W 2005 roku grupa podpisała kontrakt z firmą Universal Music Polska i w kwietniu tego samego roku wydała drugi krążek zatytułowany „Słuchowisko”. Znalazły się na nim takie utwory jak: „Pytam Kiedy”, który został nominowany do konkursu Premier na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy „Smak Zwycięstwa”, z którym zespół wystąpił podczas konkursu „Superjedynek”.

W 2007 roku w trzyosobowym składzie grupa Jeden Osiem L wydała kolejną, trzecią już płytę zatytułowaną „Nowy folder”. Płytę promował singiel „Kilka Chwil”. Utwór ten bardzo szybko zdominował wszystkie listy przebojów i przez okres 2 miesięcy był najczęściej granym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Krążek ten pokazał również nowe oblicze zespołu, gdzie hip-hop przestał być stylem dominującym i stał się jedynie jednym z wielu gatunków muzycznych określających twórczość grupy.

Jeden Osiem L - Kilka Chwil (Oficjalny Teledysk)

W 2014 roku ukazał się kolejny album zespołu zatytułowany "deKada". krążek promował singiel "Znów to mam". Obecnie grupę tworzą Łukasz (wokalista i autor tekstów) oraz Toffson (kompozytor i producent wszystkich dotychczasowych nagrań zespołu).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 319 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 18 Wrz, 2018
  Eskaubei & Tomek Nowak Quartet w trasie z Mr Krime
  Eskaubei & Tomek Nowak Quartet w trasie z Mr Krime
  Już we wtorek 18 września w warszawskim klubie Hideout rozpocznie się kolejna trasa koncertowa jazzowo rapowej formacji Eskaubei & Tomek...
 • 06 Wrz, 2018
  21 września B.O.K wypuszcza płytę
  21 września B.O.K wypuszcza płytę
  Zespół przedstawił większość informacji związanych ze swoim nowym albumem SYMETRIA. Ostatnio poznaliśmy okładkę, listę utworów oraz datę premiery. Płyta ukaże...
 • 05 Wrz, 2018
  Nowy Dębicz - INVENTION
  Nowy Dębicz - INVENTION
  28 września ukaże się nowy album Aleksandra Dębicza, w którym artysta łączy muzykę barokową i własne kompozycje inspirowane nowoczesnoscią. Nic...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj