Sold My Soul powraca z drugą płytą
fot. materiały prasowe

Opolska grupa rockowa Sold My Soul powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem. Liderem zamieszania jest opolski gitarzysta Smok Smoczkiewicz, znany w środowisku muzycznym ze współpracy z kultowymi brytyjskimi muzykami w Londynie (m.in z gitarzystą grupy Carcass, Billem Steer'em ..etc ), zanim powrócił 7 lat temu by założyć Sold My Soul.

Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 2014 roku na rok po wygraniu festiwalu im Ryśka Riedla w Chorzowie. Teraz zespół w końcu zdecydował się wydać drugą płytę która leżała już gotowa prawie rok czasu.

Po zarejestrowaniu materiału w kwietniu 2018 grupa ruszyła na swoja drugą klubową trasę do Hiszpanii gdzie zagrała 11 koncertów a potem w przerwach pomiędzy pracą nad materiałami promocyjnymi do płyty grupa grała kilka letnich imprez plenerowych oraz jesienne koncerty klubowe w wybranych miastach oraz odświeżyła w nowej szacie swoją stronę internetową.

Nowe wydawnictwo zespołu wydaje firma Soliton i jest zatytułowane "Beyond the darkness". Płyta to niecałe 40 minut spójnej klasyczno gitarowej rockowej jazdy w najlepszym stylu.

Materiał zawiera 10 utworów. 9 z nich to oryginalne kompozycje natomiast jeden z utworów to nagrany z atomową energią cover grupy Breakout z 1978 roku pt. "Oślepił mnie deszcz". Utwór ten w wersji Sold My Soul jest nieco bardziej drapieżny niż oryginał.

Na płycie również znalazła się też jedna dynamiczna kompozycja instrumentalna grana techniką slide. pt "Beard Mojo". Zespół opublikował ją niedawno na kanale YouTube by powitać nią Nowy Rok i przypomnieć się fanom.

Sold My Soul - Beard Mojo

Utwór który oficjalnie otwiera promocję drugiej płyty to najnowszy singiel zatutułowany "HOPPY QUEEN". Teledysk do utworu nagrywany był w najdzikszych miejscach Bieszczad i pojawi się na kanale Youtube już 14 lutego, czyli w Walentyki!

Natomiast druga płyta Sold my Soul "Beyond the darkness" będzie miała premierę w marcu! Obserwujcie stronę zespołu i fanpage na FB. Marcową datę wydania zespół ogłosi niebawem , najprawdopodoniej będzie to 8 marca 2019.

Więcej informacji na stronie zespołu: www.soldmysoul.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 155 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj