W związku z tegoroczną jubileuszowa 10. edycją plebiscytu „Nagroda Muzyczna Polskiego Radia Rzeszów WERBEL 2018” postanowiliśmy porozmawiać z poprzednimi zwycięzcami.

Codziennie prezentujemy jeden wywiad - dziś rozmowa z grupą, która do niedawna znana była głównie poza granicami kraju - teraz podbijają serca polskiej publiczności. Mowa o The Freeborn Brothers.

Muzycy nagrodę jury Werbla 2016 otrzymali za płytę Theatro Ridiculous, krążęk różnorodny stylistycznie i przemyślany. Zespół po raz pierwszy od momentu powstania nagrał płytę z polskimi tekstami. To ukłon w kierunku polskiego słuchacza i dowód na to, że są uniwersalni i otwarci na każdy rynek muzyczny.

The Freeborn Brothers stają się powoli folkową gwiazdą naszego regionu z aspiracjami podbicia rynku muzycznego. Czwarta w ich dyskografii płyta to sygnał, że ich na to stać. Znakomici na swoim albumie - jeszcze lepsi na żywo podczas koncertów.

Co u nich? Jak zapowiada się kolejna płyta? Co dla nich znaczy nagroda Werbla i czy warto brać udział w plebiscycie Polskiego Radia Rzeszów? O tym Nikodem Soszyński opowiedział Romanowi Owsiakowi.

{youtube}QDxqYJY5SDQ|The Freeborn Brothers o Werblu{youtube}

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 235 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj