„Carpathia Festival” to wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pomysłodawczynią i dyrektorem festiwalu jest Anna Czenczek, która od 2005 r. organizuje Carpathia Festival wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa. Festiwal cieszy się bardzo dużym uznaniem i popularnością wśród artystów z zagranicy, których zgłoszeń jest zawsze najwięcej.

Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Celem imprezy jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata.

W ubiegłym roku na Festiwal napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – ponad 240. Do finału zakwalifikowanych zostało 9 solistów występujących z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej pod kierownictwem Tomasza Filipczaka i 8 zespołów muzycznych, reprezentujących państwa takie jak: Czechy, Izrael, Litwa, Polska, Słowacja, Ukraina i Węgry.

Termin zgłoszeń na Jubileuszowy XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2019, który odbędzie się w dniach 17 – 19 maja, upływa 31 stycznia 2019 r. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony www.csw.info.pl. Aby wziąć udział w festiwalu, konieczne jest zgłoszenie autorskiej piosenki.

Organizatorami festiwalu są: Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Estrada Rzeszowska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 187 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj