Koncert Michała Urbaniaka z zespołem na scenie Zamku Kazimierzowskiego
fot. Tomasz Beliński

Dla wszystkich miłośników jazzu na najwyższym poziomie było to wydarzenie na miarę nagrania w 1974 roku przez Columbia Records w Nowym Jorku legendarnej płyty „Atma”, bo właśnie utwory z tej płyty były prezentowane podczas tego unikatowego koncertu. Zawiera ona fuzję nowoczesnego, elektronicznego jazzu, swingujących rytmów latynoskiej bossa novy oraz tradycyjnego polskiego folkloru. W oryginalnym nagraniu – razem z Michałem Urbaniakiem -  wzięli udział: Urszula Dudziak, Wojciech Karolak, Paweł Jarzębski, Czesław „Mały” Bartkowski oraz Ray Mantilla. Był to początek wielkiej kariery artysty w USA. 


PRAWDZIWE PRZEŻYCIA NA PRAWDZIWYM KONCERCIE PRAWDZIWEGO ARTYSTY
Na zamkowej scenie razem ze światowej sławy muzykiem, wirtuozem skrzypiec i saksofonu Michałem Urbaniakiem wystąpili znakomici muzycy: polski pianista i kompozytor Michał Wróblewski oraz Amerykanie: charyzmatyczny gitarzysta basowy Otto Wiliams, trębacz Michael „Patches” Steward oraz dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker.

Jeden z najlepszych jak do tej pory prezentowanych na scenie Zamku Kazimierzowskiego no i chyba w ogóle w naszym mieście koncert zgromadził nadkomplet na widowni. Towarzyszyły mu ogromne, pozytywne emocje, długie chwile wzruszeń, artystycznych uniesień i nawet wtedy, gdy sala już opustoszała to wydawało się że dźwięki, które dopiero co ucichły nadal krążą gdzieś pomiędzy rzędami sali widowiskowej. Prawdziwa muzyczna uczta trwała dwie wspaniałe godziny. Niestety tylko dwie godziny.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 154 razy

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 05 Gru, 2018

    SUPER KONCERT Michała Urbaniaka z Zespołem (wybitni muzycy międzynarodowi)- ATMA. w PCKiN ZAMEK w Przemyślu. Podziękowania dla Mistrza z Muzykami, Organizatorów i Sponsorów. koncertu za rzeczywiście prawdziwą i niepowtarzalną ucztę muzyczną w scenerii Zamku Kazimierzowskiego. Byliśmy z Przyjaciółmi, słuchaliśmy, oglądaliśmy.i podziwialiśmy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj