Od internautów. Tenorzy ze Lwowa w Przemyślu
Fot. Tomasz Beliński

Pochodzącą ze Lwowa, wielokrotnie nagradzaną na prestiżowych konkursach muzycznych, jedną z najlepszych grup tenorowych na świecie LeonVoci tworzą: Nazar Tatsyshyn, Roman Chava, Ihor Radvanskyi i Andriy Stetshkyi.

Panowie prywatnie są przyjaciółmi. Jako kwartet mają na swoim koncie wiele nagród zdobytych na międzynarodowych konkursach i festiwalach muzycznych. Swój program opierają zarówno na ariach, jak i na wielkich współczesnych przebojach m.in. Andrei Bocellego czy grupy Il Divo, która, jak przyznają, stanowi dla nich dużą inspirację. Swój repertuar ukraińscy wokaliści wykonują w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Półfinaliści programu „Mam talent” tworzą nową koncertową jakość, nie chcą się upodabniać do nikogo, chcą być i są oryginalni, tak głosowo jak i wizerunkowo. Te różnice stały się ich atutem.

1 grudnia 2018 r.  w ramach Artystycznej Jesieni na Zamku wystąpili w Przemyślu

Zamkowa publiczność doceniła to w pełni wynagradzając artystów gromkimi oklaskami.

Największe przeboje arii operowych i musicalowych oraz najpiękniejsze utwory muzyki światowej przyprawione odrobiną, ale jakże bliskiego nam słowiańskiego humoru, zrobiły ogromne wrażenia na publiczności i warte były rzęsistych braw i owacji na stojąco. 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 208 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 16 Wrz, 2019
  X Piknik Integracyjny w Dulczy Małej
  X Piknik Integracyjny w Dulczy Małej
  Osoby niepełnosprawne i ich rodziny spotkały się w Dulczy Małej na X Pikniku Integracyjnym pod hasłem "Witajcie w naszej bajce"....
 • 16 Wrz, 2019
  Promują tradycje i ginące zawody
  Promują tradycje i ginące zawody
  Wioska tematyczna "Gacok pod zamczyskiem" w Gminie Gać w powiecie przeworskim rozpoczęła swoją działalność. Pomysłodawca projektu jest gmina oraz Stowarzyszenie Razem...
 • 14 Wrz, 2019
  Rzeszowskie drużyny na czele II ligi
  Rzeszowskie drużyny na czele II ligi
  W meczu 9 kolejki 2 ligi, piłkarze Stali Rzeszów pokonali w derbowym pojedynku zespół Stali Stalowa Wola 2:1. Prowadzenie gospodarzom...

2 komentarzy

 • Observator 05 Gru, 2018

  W dniu r. o godz. 19.00 w PCKiN ZAMEK w ramach Podkarpackiego Festiwalu Jazzowego odbył się SUPER KONCERT Michała Urbaniaka z Zespołem (wybitni muzycy międzynarodowi)- ATMA. Podziękowania dla Organizatorów i Sponsorów koncertu.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Observator 04 Gru, 2018

  Gratulacje i podziękowania dla Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK za organizowanie tego typu występów i koncertów w tak pięknej scenerii zamkowej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj