„Nieziemscy” – nowa płyta Michała Niemca 

– krakowskiego organisty, katechety i muzykoterapeuty

Właśnie ukazał się najnowszy muzyczny album z muzyką Michała Niemca – już trzeci – po Kerygmacie Miłosiernego i Gorzkich żalach.

To wydany przez wydawnictwo SALWATOR projekt poświęcony Świętym i Błogosławionym.

Inspiratorkami powstania płyty są ss. klaryski z Krakowa. To one jako pierwsze poprosiły o napisanie muzyki do pieśni o Bł. Salomei. Na płycie znajdują się również modlitwy do innych mieszkańców Nieba: Świętego Michała Archanioła, Św. Józefa, Św. Jana Chrzciciela, Św. Wawrzyńca, Św. Franciszka, Św. Klary, Św. Filipa Neri, Św. Andrzeja Boboli, Św. Małgorzaty Marii Alacoque

oraz Św. Faustyny.

Jedną z muzycznych pozycji albumu jest Litania do polskich Świętych, napisana z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zarówno melodia jak i tekst otrzymały imprimatur Kurii Krakowskiej. W Litanii tej do każdej z wymienionych osób w porządku chronologicznym dodane jest zdanie dookreślające esencję życia poszczególnego polskiego świętego i błogosławionego, np. Święty Bracie Albercie – litościwy Biedaczyno dobry jak chleb, czy: Święta Siostro Faustyno, Sekretarko i Apostołko Bożego Miłosierdzia. Autorami tekstów utworów na płycie „Nieziemscy” są głównie czciciele poszczególnych Świętych.

Patronat honorowy nad tą publikacją objęli: Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski, Zakon Św. Klary (Siostry Klaryski z Krakowa) oraz Zakon Braci Mniejszych Kapucynów (Prowincja Krakowska); medialnie patronują: portal DEON.PL, Radio Maryja oraz Polskie Radio Rzeszów.

Płytę można nabyć w katolickich sklepach oraz lub bezpośrednio u wydawcy: https://www.salwator.com/nieziemscy,1415,843,produkt.html

Album ten może być doskonałym przyczynkiem do pogłębienia relacji z naszymi niebiańskimi Opiekunami.

Więcej o „Nieziemskich” na stronie autora: www.niemiecmichal.pl 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 332 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj