Młodzi wokaliści rywalizowali w Radiu Rzeszów. W niedzielę zaśpiewają na Rynku
fot. Marek Kołodziej

Młodzi artyści z całej Polski, także z Ukrainy, Białorusi i Wielkiej Brytanii prezentowali swoje wokalne umiejętności na scenie Radia Rzeszów. To uczestnicy XX. warsztatów piosenkarskich zorganizowanych przez Związek Polskich Artystów i Kompozytorów ZAKR w Warszawie i Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Po 17.  rozpoczął się konkurs na najlepszą piosenkę premierową. - Zabrzmiały piosenki, których nigdy nie słyszeliśmy oraz takie, które dobrze znamy - np. Kasi Sobczyk - powiedział Maciej Gnatowski, dziennikarz muzyczny, jeden z jurorów dzisiejszego koncertu. Oprócz niego wykonawców oceniali: Krystyna Prońko, Krzysztof Dzikowski, Anna Czenczek, Tomasz Filipczak, Stanisław Klawe, Marek Hojda, Wojciech Wójcicki, Jerzy Mamcarz i Mieczysław Jurecki.

Zwycięzcy konkursu otrzymają wyróżnienia i nominacje do Rzeszów Carpathia Festival 2019. Nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych za muzykę i tekst do premierowych piosenek ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAIKS. Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP wręczy nagrodę w wysokości 1000 euro. Prezydent Rzeszowa ufundował nagrodę w wysokości 2000 tysięcy złotych. Największa Osobowość Sceniczna otrzyma nagrodę rzeczową od Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Wręczona zostanie również Nagroda ZAKR-u.

Zwycięzców poznamy podczas koncertu konkursowego "Był taki ktoś" - to wielkie muzyczne wydarzenie w niedzielę (12.08) o 19. na rzeszowskim rynku. 

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 1556 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj