Jacek Mezo Mejer znany z takich hitów jak "Sacrum" czy "Ważne" ogłosił szczegóły nowego albumu. Już 26 marca płyta "Życiówka" ukaże się w sprzedaży. Data nie jest przypadkowa. To dzień "Poznań Półmaratonu". Ta płyta będzie właśnie o bieganiu, o pokonywaniu barier, o wspinaniu się po szczeblach swoich możliwości. Ma motywować i dopingować.

Singlem promującym album jest tytułowa “Życiówka” – piosenka mówiąca o potrzebie przełamywania własnych słabości, ale także o przyjemności, jaką daje udział w imprezach biegowych. Na płycie znajdują się także numery o biegowej determinacji, biegowych marzeniach czy maratońskiej ścianie.

- Długo szukałem impulsu do nagrania nowej płyty. Znalazłem go w swojej pozamuzycznej pasji – w sporcie. Zawsze lubiłem bieganie, pierwszy maraton przebiegłem w 2002 roku w wieku 20 lat. Od 3 lat zacząłem się jednak w to angażować, znacznie bardziej trenując regularnie i z misją bicia kolejnych swoich "życiówek". Moja głowa jest w tej chwili tak przepełniona bieganiem, że stworzyłem w połowie tematyczną płytę biegową. Druga część albumu to "normalne", uniwersalne piosenki – mówi Mezo.

Mezo może się pochwalić świetnym jak na amatora rekordem życiowym w maratonie – 2 godziny 48 minut, a jego cele są jeszcze bardziej ambitne.

Biegowa część płyty jest osobista i z tego powodu solowa, bez udziału gości. W drugiej części albumu słyszymy żeńskie wokale Ewy Jach, znanej z wcześniejszej współpracy z Mezem, debiutantkę — Sarę Pach, a także żonę Meza, Weronikę.

Premiera "Życiówki" będzie bardzo oryginalnym wydarzeniem. Mezo ma w planie najpierw przebiec w rekordowym czasie poznański półmaraton, a chwilę potem wbiec na scenę i zagrać koncert dla biegaczy i zgromadzonej przy mecie widowni!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 936 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • kaja 22 Mar, 2017

    Bieganie to mój sposób na odstresowanie, dlatego doskonale to rozumiem. W Poznańskim bieu nie mogę niestety uczestniczyć, ale będę 9 kwietnia na naszym rzeszowskim Półmaratonie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj