Rzeszów wysoko w rankingach
Fot. Archiwum

Drugie miejsca dla Rzeszowa i jego prezydenta w najnowszych rankingach samorządowych. "Rzeczpospolita" opublikowała dziś zestawienie liderów lokalnego rozwoju. Wśród miast na prawach powiatu stolica województwa podkarpackiego zajęła drugie miejsce po Zielonej Górze.

Marcin Stopa, sekretarz miasta poinformował, że autorzy rankingu wzięli pod uwagę szereg wskaźników rozwojowych. Wśród nich wymienił: dochody, inwestycje, wydatki na ochronę środowiska i zieleń.

W rankingu "Złota piętnastka" przygotowanym przez tygodnik "Newsweek" prezydent Rzeszowa zajął drugie miejsce po włodarzu Sopotu - w zestawieniu najlepszych prezydentów ostatnich dziesięciu lat. Tadeusz Ferenc powiedział "Nie pracujemy dla rankingów, ale po to, żeby Rzeszów się rozwijał. A to, że oceny są niezłe, to z tego tytułu mamy pełną satysfakcję"

Z informacji magistratu wynika, że w Rzeszowie buduje się najwięcej miast spółdzielczych w Polsce. Dziennik "Gazeta Prawna" wyliczył, że w stolicy Podkarpacia w latach 2015-2017 oddano największą liczbę mieszkań spółdzielczych w kraju - 1168. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj