NA ŻYWO

Renata Machnik

Renata Machnik

Od 1995 roku korespondentka Polskiego Radia Rzeszów. Jej żywiołem jest teren: od wysokich Bieszczadów po krańce jasielskiej ziemi. Zawsze ciekawa tego co powiedzą jej rozmówcy. Jadąc do nich, często wybiera drogę na skróty. Dzięki temu poznała wioski, o których nie miała pojęcia, krajobrazy zapierające dech w piersiach. Tak właśnie przez lata odkrywała Beskid Niski i jak mówi, wcale nie wie o nim wszystkiego. Cieszy się z kolejnej edycji Radia Biwak. Jest pewna, że na "swoim" terenie znowu odkryje coś ciekawego.

Turkuć podjadek

Nienawidzą go działkowcy, a profesor Łukasz Łuczaj gotów jest zapłacić, aby tylko go zdobyć i to jak mówi, w ilościach hurtowych. Jeden turkuć wyląduje na patelni... Co na to Renata Machnik?

O "zielnym" sierpniu

Dziś w naszym cyklu Fruwające Patelnie nawiążemy do święta czyli Matki Boskiej Zielnej. Renata Machnik musiała biegać za profesorem Łukaszem Łuczajem...

Osy i szerszenie

Czy można jeść osy i szerszenie? Trudno uwierzyć w odpowiedź na to pytanie, ale ona padnie. Oczywiście w rozmowie Renaty Machnik i prof. Łukasza Łuczaja.

Ważki i nne stworzenia wodne

Tym razem Renata Machnik oraz profesor Łukasz Łuczaj wybrali się nad staw, ale nie po to, żeby popływać. Będą rozmawiać o ważkach, pijawkach, chruścikach i innych stworzeniach wodnych, które można zjeść.

Wije

Jak wygląda wij i czy ludzie mówią do profesora Łukasza Łuczaja "robakożerca"? Na to pytanie odpowiemy w najnowszym odcinku cyklu "Fruwające Patelnie".