NA ŻYWO

Elżbieta Lewicka

Elżbieta Lewicka

Latem śpi w hamaku, zimą przy kominku. Zdecydowana przeciwniczka odhumanizowanej cywilizacji XXI wieku. Żyjąca w zgodzie z naturą indywidualistka wymykająca się jakimkolwiek regułom. Wielbicielka kultury i sztuki - zwłaszcza muzyki. "Rzodkiewkowy i Pomidorowy Potwór" kochający spersonalizowaną kuchnię i życie w stylu swing. Wegetarianka - ogrodniczka.

Kalina koralowa, głóg i jarzębina

W najbliższym odcinku "Biwakowego Zielnika" Krystyna Judka i Elżbieta Lewicka opowiedzą o kalinie koralowej, głogu oraz jarzębinie czyli o doskonale znanych nam roślinach ozdobnych.

Zalety tarniny i jej owoców

W najbliższym odcinku "Biwakowego Zielnika" Krystyna Judka zachwalać będzie zalety tarniny - krzewu, który często można spotkać w Bieszczadach. Niezwykle cenne dla człowieka są jej owoce, których w tym roku nie brakuje. Jak je przetworzyć? W "Biwakowym Zielniku" podamy kilka sposobów.

Jarzmianka i gryka... jak śnieg biała

W 7. odcinku Biwakowego Zielnika pojawią się jarzmianka wabiąca roje motyli i gryka - jak śnieg biała - ale czy na pewno? Elżbieta Lewicka i Ewa Mirowska sprawdzą, czy gryka ze strzyżowskiej łąki odpowiada opisowi wieszcza Mickiewicza.

Kora i owoce kruszyny, oraz nawłoć

"Niezłe Ziółko" - tak znajomi nazywają Krystynę Judkę, znawczynię i zbieraczkę ziół, która zaprosiła Elżbietę Lewicką na swoje wspaniałe łąki. W 6. odcinku "Biwakowego Zielnika" mowa będzie nie tylko o ziołach. Tym razem do "Biwakowego Zielnika" trafią kora i owoce kruszyny, oraz nawłoć.

Wrotycz i rzepik

Kwitną na żółto i pięknie choć różnie pachną. To wrotycz i rzepik, o zaletach których opowiadać będą Konrad Uryniak i Adrian Stasica z rzeszowskiego Stowarzyszenia inicjatyw ProLudzkich ENTROPIA.