NA ŻYWO

Janusz Jaracz

Janusz Jaracz

Z Radiem Biwak od 25 lat. Wielbiciel podkarpackich gór (zwłaszcza Beskidu Niskiego) jazdy motocyklem i muzyki rockowej. Relacjonował z powietrza (paralotnia, szybowiec, helikopter), spod ziemi (w tym spod dna Jeziora w Solinie) oraz z wody (kajaki, żaglówki, pontony itp.) Nie udało mu się tylko przeprowadzić rozmowy pod wodą, choć na potrzeby audycji wprawiał się w nurkowaniu.

Tym razem nie on będzie relacjonował. Przepytuje Piotra Śliwińskiego.

Mission impossible - czyli trzeba uparcie dążyć do celu....

Przez całe wakacje słuchaliśmy wspomnień i porad globtrotera z Podkarpacia Piotra Śliwińskiego. Przekonywał on, że do wielkich podróży (a sam 12 razy okrążył świat) nie trzeba ani wielkich pieniędzy, ani bagaży, ani znajomości języków.... Wystarczy mały plecak w którym jest tylko kilka niezbędnych rzeczy i zjednujący sympatię uśmiech. No i trzeba mieć sporo wytrwałości, zawziętości i cierpliwości.
Zamiast podsumowania cyklu proponujemy jedną z opowieści Piotra - w której wyraźnie widać jego samozaparcie

Pamiątka z podróży

Tematem kolejnej opowieści jest "pamiątka z podróży", a dokładniej zbiór małych pamiątek Piotra Śliwińskiego z 12 podróży dookoła świata.

Kłopoty ze zdrowiem

Tym razem Piotr Śliwiński opowiada o kłopotach ze zdrowiem w trakcie podróży. Miał to być poradnik, jak zachowywać się w trakcie choroby, ale jak się okazuje Piotrowi który się to nie zdarza :)

Czym podróżować?

Kolejny odcinek wspomnień i porad pochodzącego z Podkarpacia globtrotera Piotra Śliwińskiego poświęcimy środkom transportu. Piotr 12 razy okrążył Ziemię - więc oczywistym staje się pytanie CZYM?

Robimy filmy i zdjęcia z podróży

Tym razem Piotr Śliwiński - nasz ekspert podróżniczy - opowiada o utrwalaniu wspomnień na zdjęciach i filmach. Czym i jak fotografować? Czego unikać i jak zabezpieczyć zdjęcia, by pozostały nawet gdy zginie nam sprzęt.

{youtube}v-rlR-i1vlw|Bagaż poręczny - Piotr Śliwiński, odc. 5{/youtube}