Zamkolandia czytelnicza w MBP w Łańcucie
fot. M. Iwanicka

W Zamkolandii czytelniczej odwiedziłam Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie, a w niej oddział dla dzieci. Bibliotekarki: Agnieszka Guściora i Edyta Bartman zachęcały Was do odwiedzin w bibliotece i wypożyczenia książek. Oddział dla dzieci od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej kampanii"Mała książka – wielki człowiek". Może w niej wziąć udział każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę. Wówczas otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Gorąco zachęcam rodziców, by skorzystali z akcji i zapytali nią w swojej bibliotece.

W MBP w Łańcucie sporo nowości czytelniczych dla dzieci. Ponadto odwiedzając bibliotekę, warto poświecić kilka chwil wystawie poświęconej wielkiej autorce, która pisała książki dla najmłodszych czytelników - Astrid Lindgren. Zachęcam też, by sięgnąć do jej twórczości i poznać Pipi Pończposzankę, Emila ze Smalandii, Ronje - córkę Zbójnika czy Lottę z ulicy Awanturników.

W programie zachęcałam do przeczytania książki pt."Kocyk" autorstwa Gouveia Miguel, Catlina Rachel. To propozycja dla najmłodszych, a wydało ją Wydawnictwo Kropka. Książka trafiła do 4 letniego Miłoszka z okolic Tomaszowa Lubelskiego. Miłego cztytania!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

2 komentarzy

  • Administrator 21 Wrz, 2020

    Audycja została dodana i jest już dostępna do odsłuchania.

  • zainteresowany 21 Wrz, 2020

    Gdzie można odsłuchać audycji p. Małgorzaty Iwanickiej z wizyty w MBP w Łańcucie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj