Teatr Przedmieście skończył 18 lat
fot. archiwum Teatru Przedmieście

W Dyskusyjnym Klubie Radiowym spotkanie z Teatrem, który... stał się pełnoletni. Teatr Przedmieście skończył 18 lat. W 2001 roku w Krasnem pod Rzeszowem założyła go – wymyśliła Aneta Adamska, która właśnie rozpoczęła pracę w tamtejszym Domu Kultury. Powstał pierwszy zespół, pierwsze spektakle, pojawiły się pierwsze sukcesy. Przez kilka lat teatr działał w Łańcucie by w 2010 roku z przedmieścia przenieść się do centrum Rzeszowa na ul. Refomacką gdzie do dzisiaj ma swoją stałą siedzibę.

18 lat Teatru Przedmieście to czas niezwykle intensywnych działań. Powstało ponad 20 widowisk, większość została wyróżniona na kilkudziesięciu festiwalach teatralnych także za granicą m.in. we Francji, Gruzji i na Słowacji.

Ważnym znakiem z Teatru Przedmieście są także organizowane przez zespół festiwale Teatralne, a zwłaszcza określany jako jeden z najciekawszych w Polsce "Festiwal Źródła Pamięci - Szajna Grotowski Kantor".

Wszystkie te działania to efekt pracy zaledwie kilku osób. Jaka jest tajemnica sukcesów Teatru Przedmieście? W jaki sposób jego twórcy, tworzą autorskie spektakle, który spełniają ich ambicje i są jednocześnie interesujące dla widzów? Jak wyobrażają sobie swoje dalsze działania artystyczne i gdzie sięgają ich aspiracje?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj