Z badań Instytutu Matki i Dziecka wynika, że polscy uczniowie przeznaczają ponad sześć godzin dziennie na filmy, gry i serwisy społecznościowe. Aktywność fizyczna spada zwłaszcza w okresie gimnazjum. Plagą jest unikanie lekcji WF. Tylko trzy czwarte dzieci ćwiczy na zajęciach regularnie, 11 proc. uczniów spędza ponad miesiąc w ciągu roku ze zwolnieniem z lekcji WF. Z innego badania - warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego wynika z kolei, że uczniowie dziś wolniej biegają, bliżej skaczą, mają gorszą koordynację ruchów, są mniej wytrzymali.

Zainteresowanie aktywnością fizyczną zdecydowanie spada miedzy innymi z powodu szybkiego rozwoju technologicznego. Dzieci spędzają coraz więcej czasu wolnego przed komputerem i innymi urządzeniami elektronicznymi. Stąd nowe jednostki chorobowe - esemesowa szyja i smartfonowy kciuk.

Fizjoterapeuta sportu Jakub Chudy z Centrum Fizjoterapii i Motoryki w Rzeszowie tłumaczy co się dzieje z naszym ciałem , a dokładnie z kręgosłupem, gdy długie godziny spędzamy ze swoim urządzeniem w nieodpowiedniej pozycji ciała.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj