Premiera "Bożego Ciała" w Rzeszowie
Fot. Marcin Kalita

"Boże Ciało" najnowszy film Jana Komasy miał swoją premierę w Rzeszowie.

Najgłośniejszy film ostatnich tygodni i polski kandydat do Oskara, został zrealizowany  na naszym regionie  i wsparty finansowo przez Podkarpacki Fundusz Filmowy. „Boże Ciało” to inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza. Trafia do małej miejscowości, w której ludzie zmagają się z traumą po tragicznym wydarzeniu  i wewnętrznymi konfliktami. Oszustowi i kłamcy udaje się wiele zmienić.

Uniwersalna opowieść Jana Komasy o istocie dobra, zyskała uznanie na wielu festiwalach na świecie. Miedzy innymi w Toronto i Wenecji. Z 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, film wrócił z dwiema nagrodami Europa Cinemas Label oraz Inclusive Award Edipo Re-przyznawana j filmom, które niosą humanistyczne wartości. Dzieło Jana Komasy uhonorowano także nagrodą Silver Star dla najlepszego filmu 3. edycji El Gouna Film Festival w Egipcie.

Na 44 Festiwalu Polskich  Filmów Fabularnych w Gdyni ‘’Boże Ciało ‘’ było jednym z najbardziej docenianych dzieł i otrzymało 6 nagród. Premiera filmu w Rzeszowie cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem widzów a w spotkaniu z publicznością wzięli udział : producentka filmu Anetą Cebula-Hickinbotham, aktorzy: Aleksandra Konieczna i Bartosz Bielenia, oraz reżyser Jan Komasa. Z reżyserem ‘’Bożego Ciała’’ rozmawia Adam Głaczyńsk

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj