Ruszyły zajęcia w ramach Pomost International
Fot. Sz.Taranda

W Rzeszowie wystartował XXIX Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”. W dwutygodniowych zajęciach językowych, które poprowadzi grupa 13 nauczycieli – wolontariuszy z partnerskiego miasta Buffalo weźmie udział 136 uczestników. W audycji "Tu i teraz na wakacjach" Szymon Taranda gościł Daniela Czarnotę z Rzeszowskiego Domu Kultury i Stanleya Banasia - nauczyciela-wolontariusza z Buffalo.

„Pomost International” to wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej, który organizowany jest nieprzerwanie od 1991 roku. To właśnie wtedy stolica Podkarpacia została wyłoniona spośród 100 polskich miast jako miejsce realizacji corocznej inicjatywy, co przyczyniło się do pogłębienia istniejącej relacji partnerskiej Rzeszowa z amerykańskim miastem Buffalo.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

1 komentarz

  • Observator 22 Lip, 2019

    Pomost International- bardzo pożyteczny projekt. Współpraca Rzeszowa z Buffalo (USA) podjęta za prezydentury Mieczysława Janowskiego i trwa nieprzerwanie do dzisiaj dzięki zabiegom organizacyjnym i finansowym wielu zasłużonych ludzi. Wielkie uznanie i podziękowanie dla wielu amerykańskich ęki temu szlify językowe i w zakresie kultury tego kraju zdobyło już wiele grup wiekowych tak z Rzeszowa jak i całego Podkarpacia.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj