Trwa konkurs na wsparcie produkcji filmowej. Warunek? Tematyka związana z Podkarpaciem
fot. pixabay

Podkarpacka Komisja Filmowa prowadzi nabór wniosków do dwóch konkursów wspierających produkcję filmową. Program „Podkarpacka Kronika Filmowa” przeznaczony jest na dofinansowanie krótkich dokumentów których tematem jest teraźniejszość i dziedzictwo kulturowe województwa. Kwota dofinansowania wynosi 80 tysięcy złotych. W ramach trzech poprzednich edycji konkursu dofinansowano w sumie 18 filmów kwotą 240 tys. złotych. Wśród nich znalazły się m.in. produkcje o Edwardzie Januszu i Franciszku Kotuli. 

Drugi konkurs przeznaczony jest dla producentów pełnometrażowych fabuł, w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego w tym roku do rozdysponowania jest pół miliona złotych pochodzących z dotacji z budżetu Województwa Podkarpackiego. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców oraz miejsce realizacji filmu.

W ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu, Podkarpacka Komisja Filmowa wsparła produkcję 7 filmów wśród nich jest m.in. „Zimna wojna” w reż. Pawła Pawlikowskiego i „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj