Duchosprawy Milińskiego - reportaż Małgorzaty Iwanickiej
fot. Jolanta Danak

Dariusz Miliński to człowiek, którego trudno opisać. Na pewno jest postacią barwną i nietuzinkową. Jednych drażni, inni go kochają. Na pewno spotkanie z nim pozostawia ślad, daje do myślenia. Jest malarzem, który tworzy i mieszka w Pławnej na Dolnym Śląsku. Szerszej publiczności dał się poznać jak twórca plakatu do filmów "Edi" i "Nikifor". Miliński jest również założycielem Grupy Plastycznej "Pławna 9", zbudował model Arki Noego i Zamek Legend Śląskich. Z jego inicjatywy powstało unikalne Muzeum Przesiedleńców i Wypędzonych w Pławnej.

Artysta ma na koncie ponad dwieście wystaw indywidualnych, w tym w prestiżowych galeriach, jak na przykład chicagowska "1756" w dzielnicy Lincoln Park.

O sobie pisze tak:

Jestem żołędziowo-kasztanowym ludkiem, mieszkającym sobie w dziupli, wybudowanej własną energią, własną fantazją, sposobem. Dziupla moja jest moim światem, moją przyjemnością. Moja rodzina, wszystko jest w tej dziupli. Jestem sobie ludkiem takim, który coś tam sobie uprawia, drapie w ziemi, często na płótnie, ale bez jakiegoś takiego apetytu na powagę świata.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj