KiczeraSki najlepszą stacją narciarską w regionie
Fot. www.kiczeraski.pl

Na Podkarpaciu kończy się sezon narciarski. Ostatnim pracującym jeszcze ośrodkiem jest KiczeraSki w Beskidzie Niskim. Ta stacja była w tym sezonie najlepsza w naszym regionie. Tak wynika z dwóch ogólnopolskich rankingów. Oceny wystawiali specjaliści, pod uwagę brano też głosy internautów.

W zestawieniu na portalu skionline wśród małych i średnich ośrodków KiczeraSki zajęła 9. miejsce. W rankingu Onetu, wśród dużych stacji jest na 23. W tym zestawieniu cztery pozycje niżej są Ustrzyki Dolne. Inne podkarpackie wyciągi nie zmieściły się w rankingach.

Właściciele Kiczery mówią o sukcesie i podkreślają, że trudno im konkurować z ośrodkami w wyższych górach leżących blisko głównych dróg.

KiczerSki w Puławach w powiecie krośnieńskim dysponuje czterema wyciągami: jednym dla małych dzieci, dwoma talerzykowymi i głównym krzesełkowym. Najdłuższa trasa ma 1200 m przy 170 m różnicy wzniesień. Stacja działa od 13 lat. Obecny sezon jest w jej historii najlepszy. Wyciągi pracują nieprzerwanie od początku grudnia. Ostatni raz prawdopodobnie będą działać w niedzielę, bo brakuje już chętnych.

Z tego samego powodu ostatnio zamknięto też Gromadzyń i Lawortę w Ustrzykach Dolnych. Śnieg jeszcze leży na stokach, ale w weekend ruszy już tylko jeden wyciąg i to tylko dla zawodników, którzy wezmą udział w Memoriale Olka Ostrowskiego.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Mar, 2017
  Na pomoc podkarpackim nietoprzeom
  Na pomoc podkarpackim nietoprzeom
  Prawie 5 milionów złotych przeznaczono na ochronę zagrożonych gatunków nietoperzy w ramach sieci Natura 2000 na Podkarpaciu. Umowę w sprawie...
 • 24 Mar, 2017
  W Krośnie rozpoczynają się Targi Zatrudnienia
  W Krośnie rozpoczynają się Targi Zatrudnienia
  W Krośnie o godz. 10:00 rozpoczną się IV Targi Zatrudnienia. Towarzyszą im Akademickie Dni Nauki. Organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła...
 • 23 Mar, 2017
  Nowa metoda wyłudzaczy, oszukują "na kury"
  Nowa metoda wyłudzaczy, oszukują "na kury"
  Na Podkarpaciu pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze za nieprzestrzeganie zakazu wypuszczania drobiu. Od gospodarzy - najczęściej starszych ludzi żądają zapłaty...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
Rzeszów
35-032
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

 • Ty potrzebujesz reformy w swojej glowie.
  27 Mar, 2017 Walter
 • Powinni raczej poszukac parku obok pomnika wdziecznosci Armi Radzieckiej.
  23 Mar, 2017 Beata

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj