KiczeraSki najlepszą stacją narciarską w regionie
Fot. www.kiczeraski.pl

Na Podkarpaciu kończy się sezon narciarski. Ostatnim pracującym jeszcze ośrodkiem jest KiczeraSki w Beskidzie Niskim. Ta stacja była w tym sezonie najlepsza w naszym regionie. Tak wynika z dwóch ogólnopolskich rankingów. Oceny wystawiali specjaliści, pod uwagę brano też głosy internautów.

W zestawieniu na portalu skionline wśród małych i średnich ośrodków KiczeraSki zajęła 9. miejsce. W rankingu Onetu, wśród dużych stacji jest na 23. W tym zestawieniu cztery pozycje niżej są Ustrzyki Dolne. Inne podkarpackie wyciągi nie zmieściły się w rankingach.

Właściciele Kiczery mówią o sukcesie i podkreślają, że trudno im konkurować z ośrodkami w wyższych górach leżących blisko głównych dróg.

KiczerSki w Puławach w powiecie krośnieńskim dysponuje czterema wyciągami: jednym dla małych dzieci, dwoma talerzykowymi i głównym krzesełkowym. Najdłuższa trasa ma 1200 m przy 170 m różnicy wzniesień. Stacja działa od 13 lat. Obecny sezon jest w jej historii najlepszy. Wyciągi pracują nieprzerwanie od początku grudnia. Ostatni raz prawdopodobnie będą działać w niedzielę, bo brakuje już chętnych.

Z tego samego powodu ostatnio zamknięto też Gromadzyń i Lawortę w Ustrzykach Dolnych. Śnieg jeszcze leży na stokach, ale w weekend ruszy już tylko jeden wyciąg i to tylko dla zawodników, którzy wezmą udział w Memoriale Olka Ostrowskiego.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Wrz, 2017
  Oddaj krew, zdobądź karnet na siatkówkę
  Oddaj krew, zdobądź karnet na siatkówkę
  Krośnieńskie stowarzyszenie siatkówki Karpaty Krosno organizuje w sobotę zbiórkę krwi. To już kolejna tego typu akcja. Rozpocznie się o godz....
 • 16 Wrz, 2017
  Krosno inwestuje w fotowoltaikę
  Krosno inwestuje w fotowoltaikę
  Na budynkach krośnieńskiej oczyszczalni ścieków i zakładu uzdatniania wody w Szczepańcowej zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w...
 • 15 Wrz, 2017
  Wciąż usuwają skutki wczorajszej wichury
  Wciąż usuwają skutki wczorajszej wichury
  Energetycy wciąż usuwają skutki wichury szalejącej do nocy nad Podkarpaciem. Najwięcej szkód spowodowała na południu i w centrum regionu. Uszkodzone...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj