Waldemar Chaba: Połączenie służb fiskalnych przynosi efekty
Fot. Janusz Jaracz

Połączenie służb fiskalnych w Polsce przynosi wymierne efekty - twierdzi Waldemar Chaba, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Jednostka powstała na początku marca z połączenia Izby Celnej, Izby Skarbowej i Urzędu Kontroli Skarbowej. Celem było uszczelnienie systemu i skuteczność kontroli celno-skarbowych.

Na Podkarpaciu porównując z rokiem poprzednim, do sierpnia o 24 proc. wzrosły wpływy z podatków VAT, w przypadku podatków PIT o 8 proc., a CIT o 15 proc.

Zdaniem dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, zmiany organizacyjne pozytywnie wpłynęły również na kontakty z podatnikami.

Gość Polskiego Radia Rzeszów podkreślił, że w wyniku zmian do nowej instytucji przyjętych zostało 97 proc. pracowników trzech połączonych jednostek. Ponad sto czterdzieści osób nie zatrudniono ponownie - to osoby, które m.in. osiągnęły wiek emerytalny albo współpracowały niegdyś z organami bezpieczeństwa.

Obecnie w Izbie Administracji Skarbowej na Podkarpaciu pracuje 3200 osób. Planowane są nowe przyjęcia. Dziś podkarpacka służba celno-skarbowa obchodzi swoje święto, które przypada na dzień 21 września - patrona celników św. Mateusza.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Gru, 2017
  Spodziewane intensywne opady śniegu na Podkarpaciu
  Spodziewane intensywne opady śniegu na Podkarpaciu
  Synoptycy zapowiadają na Podkarpaciu intensywne opady śniegu. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego opady obejmą cały region, ale najwięcej białego...
 • 15 Gru, 2017
  Ryszard Podkulski trafi do więzienia
  Ryszard Podkulski trafi do więzienia
  Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie zgodził się aby podkarpacki przedsiębiorca Ryszard Podkulski i jego zięć Marcin B. otrzymali dłuższe odroczenie...
 • 15 Gru, 2017
  Ruszył proces Anny H. (AKTUALIZACJA)
  Ruszył proces Anny H. (AKTUALIZACJA)
  Przed Sądem Rejonowym w Tarnowie rozpoczął się w piątek proces b. prokurator apelacyjnej w Rzeszowie Anny H., oskarżonej m.in. o...

2 komentarzy

 • OJ TAK! OJ TAK! 02 Paź, 2017

  Zgadza się! Ale poprzedniego Dyra to chyba nikt nie przebije. Ten to potrafił łgać...

 • kolejne półprawdy... kolejne półprawdy... 02 Paź, 2017

  I oto kolejny Dyrektor IAS Rzeszów ogłasza sukcesu Krajowej Administracji Skarbowej! Mówiąc oczywiście to co wszyscy już dawno wiedzą a przemilczając niewygodną resztę. Wzrosty wpływów z wymienionych podatków tyleż mają wspólnego z reformą KAS, co wysyp grzybów z obradami Episkopatu. Dyrektor nie wspomina o dziesiątkach zwolnionych lub zmuszonych do odejścia osób, które nic nie miały wspólnego z ustrojem komunistycznym i którym daleko było do emerytury: osób z dużym doświadczeniem, wyszkolonych za niemałe pieniądze podatników. Nic nie obchodzi go krzywda tych osób. Nie wspomina też o tym, że planowane są przyjęcia "nowych" pracowników, których co prawda trzeba będzie nauczyć fachu, ale bez wątpienia będą to osoby z właściwym poparciem. Milczy o setkach prowadzonych postępowań podatkowych, które od więcej jak pół roku są tylko przedłużane, bo po odejściu części pracowników brak jest mocy by je zakończyć. Nic nie wspomina o zamieszaniu kompetencyjnym i braku wiedzy podatników co do tego, gdzie co można załatwić. No i na koniec o niezadowoleniu całego środowiska z wprowadzonych zmian oraz braku perspektyw na podwyżki dla urzędników. Ciekaw jestem jak długo starczy im cierpliwości, by za wynagrodzenie kasjerki sklepowej ( nie obrażając nikogo) zajmować się ściganiem przestępstw podatkowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj