Zakończył się drugi sezon Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów
fot. Marek Kołodziej

Spektaklem muzycznym "Pamiętasz, była miłość" zakończył się drugi sezon Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów. W brawurowych wykonaniach przedwojennych piosenek do tekstów Juliana Tuwima i Mariana
Hemara wystąpili: rzeszowska aktorka Dagny Cipora i artyści z Krakowa Joanna Jucha i Adrian Gawlik.

W rozmowie z nami, młodzi aktorzy nie kryli zachwytu nad twórczością dawnych mistrzów. Według nich, w naszych czasach nikt tak nie pisze o miłości i innych uczuciach. Wysiłek artystów doceniła rzęsistymi brawami publiczność zgromadzona w studiu im. Tadeusza Nalepy. Spektakl powstał pod opieką artystyczną Beaty Fudalej aktorki Teatru Narodowego w Warszawie, wykładowcy stołecznej Akademii Teatralnej. Aranżacje muzyczne stworzył Oleg Sznicar dyrygent Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ, wykładowca krakowskiej PWST.

Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów została utworzona w kwietniu 2016 roku. Do tej pory na radiowych deskach wystąpili m.in. Anna Polony i Jan Nowicki. Jak zapowiedział prezes Przemysław Tejkowski, w następnym sezonie, który rozpocznie się po wakacjach, widzowie znów mogą się spodziewać wzruszeń na najwyższym aktorskim poziomie.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
Rzeszów
35-032
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj