Sławomir Broniarz o zwolnieniach wśród nauczycieli
fot. Monika Domino

W ocenie Związku Nauczycielstwa Polskiego od pierwszego września pracę w całej Polsce może stracić prawie 9 tysięcy nauczycieli, ponad 20 tysięcy może natomiast mieć ograniczone etaty.

Jak mówił na naszej antenie Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, takie będą skutki reformy szkolnictwa, która zacznie obowiązywać od nowego roku szkolnego.

Dane zbierane są przez związkowców z arkuszy organizacyjnych placówek oświatowych. To dokumenty, które pokazują jak będą funkcjonować szkoły od 1 września.

Gość Radia Rzeszów negatywnie ocenił przygotowane przez Kuratoria Oświaty tzw. bazy wolnych godzin przedmiotowych. Mają one być źródłem informacji dla nauczycieli, w których placówkach mogą szukać godzin by uzupełnić swój etat.

To półśrodki - ocenia szef ZNP. Sławomir Broniarz podkreśla, że liczba zwalnianych nauczycieli może jeszcze ulec zmianie. Jednak jego zdaniem stanie się to z niekorzyścią dla pedagogów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 26 Cze, 2017
  Sejmik o modernizacji dróg, prawie wodnym i kulturze
  Sejmik o modernizacji dróg, prawie wodnym i kulturze
  Zdaniem sejmikowej opozycji, zmniejszenie o kolejne 150 milionów złotych pieniędzy na remonty i modernizację dróg w regionie to złe posunięcie...
 • 26 Cze, 2017
  Zainwestują w kulturę i sport
  Zainwestują w kulturę i sport
  To będzie najważniejsza inwestycja w Łękach Dukielskich. W ciągu 3 lat ma tam powstać Centrum Kultury Wiejskiej, które zastąpi baraki...
 • 26 Cze, 2017
  Nowości w mieleckim przemyśle lotniczym
  Nowości w mieleckim przemyśle lotniczym
  Przemysł lotniczy czeka na lżejsze i trwalsze materiały do budowy statków powietrznych. Dyrektor techniczny mieleckich zakładów lotniczych Bogdan Ostrowski podkreśla,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj