Luksusowe i bardzo drogie samochody, specjalnie projektowane rezydencje, podróże dookoła świata – okazuje się, że rynek dóbr luksusowych dla zamożnych mieszkańców województwa podkarpackiego ma się całkiem dobrze. Tym bardziej, że ludzi, których stać na wydawanie dużych pieniędzy przybywa. Tylko w ubiegłym roku na Podkarpaciu mieszkało ponad 600 osób, które zarobiły co najmniej milion złotych.

Jaromir Rajzer, prezes zarządu Certus Nieruchomości w Rzeszowie mówi, że zamożni klienci na rynku nieruchomości inwestują w hale magazynowe, które następnie wynajmują, kupują też duże połacie gruntów. W ubiegłym roku w Rzeszowie, ktoś stał się też właścicielem domu o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych na dużej działce, z basenem w środku.

Z rzeszowskiego salonu Mercedesa co miesiąc wyjeżdża 15-17 samochodów wartych między 200 a 400 tysięcy złotych. Najdroższe auto sprzedane w tym roku mieszkańcowi Podkarpacia kosztowało prawie milion złotych.

Zamożni mieszkańcy regionu zwiedzają też świat. W Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie przyznają, że wśród klientów były osoby, które wybrały się np. w 21-dniową podróż niemal dookoła świata. Za ok. 30 tys. zł od osoby odwiedzili wszystkie kontynenty prócz Afryki.

Bogaci mieszkańcy regionu chcą też oryginalnie mieszkać. Maciej Łobos z MWM Architekci opowiada, że bardzo bogaci mieszkańcy regionu zlecają projekty wyszukanych rezydencji. Chociaż takich zleceń nie ma dużo, jedno lub dwa w roku. Ale dla przykładu, jeden z klientów zlecił jego firmie zaprojektowanie na terenie dużej posiadłości, domu który ma wisieć... 13 metrów nad ziemią. Za dwa lata dom ma być gotowy.

Relacja Katarzyny Kadaj-Kucy

Oceń ten artykuł
(21 głosów)

Artykuły powiązane

 • 13 Gru, 2017
  DevelopRes zwycięża w pierwszej kolejce LM
  DevelopRes zwycięża w pierwszej kolejce LM
  Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały przed własną publicznością u francuski ASPTT Mulhouse VB 3:1 w meczu 1. kolejki grupy A ...
 • 13 Gru, 2017
  Asseco wraca z tarczą
  Asseco wraca z tarczą
  Siatkarze Asseco Resovii w ramach 13 kolejki wygrali w Katowicach z GKS –em – relacjonował Piotr Socha. A w rozegranym...
 • 13 Gru, 2017
  PLK organizuje szkolenia dla instruktorów jazdy
  PLK organizuje szkolenia dla instruktorów jazdy
  Instruktorzy nauki jazdy uczestniczyli w seminarium w Rzeszowie na temat zwiększenia bezpieczeństwa kierowców na przejazdach kolejowo-drogowych. Takie szkolenia organizują w...

1 komentarz

 • alex alex 11 Cze, 2017

  Banda kombinatorów i złodziei.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj