Luksusowe i bardzo drogie samochody, specjalnie projektowane rezydencje, podróże dookoła świata – okazuje się, że rynek dóbr luksusowych dla zamożnych mieszkańców województwa podkarpackiego ma się całkiem dobrze. Tym bardziej, że ludzi, których stać na wydawanie dużych pieniędzy przybywa. Tylko w ubiegłym roku na Podkarpaciu mieszkało ponad 600 osób, które zarobiły co najmniej milion złotych.

Jaromir Rajzer, prezes zarządu Certus Nieruchomości w Rzeszowie mówi, że zamożni klienci na rynku nieruchomości inwestują w hale magazynowe, które następnie wynajmują, kupują też duże połacie gruntów. W ubiegłym roku w Rzeszowie, ktoś stał się też właścicielem domu o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych na dużej działce, z basenem w środku.

Z rzeszowskiego salonu Mercedesa co miesiąc wyjeżdża 15-17 samochodów wartych między 200 a 400 tysięcy złotych. Najdroższe auto sprzedane w tym roku mieszkańcowi Podkarpacia kosztowało prawie milion złotych.

Zamożni mieszkańcy regionu zwiedzają też świat. W Centrum Usług Turystycznych w Rzeszowie przyznają, że wśród klientów były osoby, które wybrały się np. w 21-dniową podróż niemal dookoła świata. Za ok. 30 tys. zł od osoby odwiedzili wszystkie kontynenty prócz Afryki.

Bogaci mieszkańcy regionu chcą też oryginalnie mieszkać. Maciej Łobos z MWM Architekci opowiada, że bardzo bogaci mieszkańcy regionu zlecają projekty wyszukanych rezydencji. Chociaż takich zleceń nie ma dużo, jedno lub dwa w roku. Ale dla przykładu, jeden z klientów zlecił jego firmie zaprojektowanie na terenie dużej posiadłości, domu który ma wisieć... 13 metrów nad ziemią. Za dwa lata dom ma być gotowy.

Relacja Katarzyny Kadaj-Kucy

Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Cze, 2017
  Sejmik o modernizacji dróg, prawie wodnym i kulturze
  Sejmik o modernizacji dróg, prawie wodnym i kulturze
  Zdaniem sejmikowej opozycji, zmniejszenie o kolejne 150 milionów złotych pieniędzy na remonty i modernizację dróg w regionie to złe posunięcie...
 • 26 Cze, 2017
  Zainwestują w kulturę i sport
  Zainwestują w kulturę i sport
  To będzie najważniejsza inwestycja w Łękach Dukielskich. W ciągu 3 lat ma tam powstać Centrum Kultury Wiejskiej, które zastąpi baraki...
 • 26 Cze, 2017
  Nowości w mieleckim przemyśle lotniczym
  Nowości w mieleckim przemyśle lotniczym
  Przemysł lotniczy czeka na lżejsze i trwalsze materiały do budowy statków powietrznych. Dyrektor techniczny mieleckich zakładów lotniczych Bogdan Ostrowski podkreśla,...

1 komentarz

 • alex alex 11 Cze, 2017

  Banda kombinatorów i złodziei.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj