Noc Muzeów w Leżajsku, Przeworsku, Krośnie i Żarnowcu
Źródło: pixabay.com

Po raz dwunasty w Polsce i po raz dwudziesty w Europie w sobotnią noc muzea otwierają swoje podwoje. Wszystkie ekspozycje można zwiedzać za darmo.

Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało Festiwal Kulinarno-Kulturalny, który rozpocznie się o godz. 13:30. W programie m.in. prezentacja motocykli, otwarcie wystawy "Fajki Przemyskie" z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka oraz turniej wolnego palenia fajki. Finałem będzie plenerowy musical "Romeo i Julia".

Od godz. 16:00 zaprasza Muzeum Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku, w którym mieści się także Muzeum Pożarnictwa. Będzie można przejechać się karetą vis a vis z przełomu XIX i XX wieku oraz obejrzeć rekonstrukcję wesela Teresy Lubomirskiej - córki Andrzeja z Księciem Eustachym Sapiehą z 1909 roku.

Jedną z atrakcji placówek Muzeum Rzemiosła w Krośnie będzie pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60. oraz stylizacji brody i zarostu. W Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek zorganizowany zostanie mini kurs języka Ibo oraz warsztaty muzyczne.

I jeszcze Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie będzie można poznać nie tylko życie i twórczość wybitnej polskiej pisarki, ale i obejrzeć wystawę ikon Ingi Marczyńskiej. W Muzeum w Żarnowcu będzie nasze plenerowe studio.

Specjalna audycja z okazji Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 16:08.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Wrz, 2017
  Przeworsk będzie miał nowe... słonie
  Przeworsk będzie miał nowe... słonie
  Z głównego skrzyżowania Przeworska zniknęły słonie. Zwierzęta wykonane ze stali i betonu porośnięte kwiatami i innymi roślinami, od początku lat...
 • 24 Wrz, 2017
  XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna
  XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna
  Od koncertu Soyka and Cracow Singers rozpocznie się dziś w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza XXIV Krośnieńska Jesień Muzyczna. Autorskie kompozycje...
 • 23 Wrz, 2017
  Plantacja marihuany zlikwidowana
  Plantacja marihuany zlikwidowana
  Policjanci z Rzeszowa zabezpieczyli 102 krzewy konopi indyjskich oraz 140 gramów marihuany. Nielegalna uprawa prowadzona była na terenie powiatu przeworskiego....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj