Noc Muzeów w Leżajsku, Przeworsku, Krośnie i Żarnowcu
Źródło: pixabay.com

Po raz dwunasty w Polsce i po raz dwudziesty w Europie w sobotnią noc muzea otwierają swoje podwoje. Wszystkie ekspozycje można zwiedzać za darmo.

Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało Festiwal Kulinarno-Kulturalny, który rozpocznie się o godz. 13:30. W programie m.in. prezentacja motocykli, otwarcie wystawy "Fajki Przemyskie" z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka oraz turniej wolnego palenia fajki. Finałem będzie plenerowy musical "Romeo i Julia".

Od godz. 16:00 zaprasza Muzeum Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku, w którym mieści się także Muzeum Pożarnictwa. Będzie można przejechać się karetą vis a vis z przełomu XIX i XX wieku oraz obejrzeć rekonstrukcję wesela Teresy Lubomirskiej - córki Andrzeja z Księciem Eustachym Sapiehą z 1909 roku.

Jedną z atrakcji placówek Muzeum Rzemiosła w Krośnie będzie pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60. oraz stylizacji brody i zarostu. W Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek zorganizowany zostanie mini kurs języka Ibo oraz warsztaty muzyczne.

I jeszcze Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie będzie można poznać nie tylko życie i twórczość wybitnej polskiej pisarki, ale i obejrzeć wystawę ikon Ingi Marczyńskiej. W Muzeum w Żarnowcu będzie nasze plenerowe studio.

Specjalna audycja z okazji Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 16:08.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2018
  Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
  Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
  Na Podkarpaciu rozpoczynają się dziś obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W ponad 60 miejscowościach regionu w ciągu najbliższego tygodnia...
 • 21 Sty, 2018
  "Kresowa" wystawa w Tarnobrzegu
  "Kresowa" wystawa w Tarnobrzegu
  W Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega dziś wernisaż wystawy pt. "Krzemieniec – Ateny wołyńskie. Miasto Juliusza Słowackiego w kolekcji Stanisława Ledóchowskiego"....
 • 20 Sty, 2018
  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega otrzyma 335 tys. złotych
  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega otrzyma 335 tys. złotych
  335 tysięcy złotych otrzyma Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. Pieniądze zostaną przekazane z budżetu państwa będą wykorzystane na utworzenie stałej wystawy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj