Płk Arkadiusz Mikołajczyk o podkarpackiej brygadzie obrony terytorialnej
fot. Marcin Kalita

Do końca roku w 90 procentach ma być kompletna podkarpacka brygada obrony terytorialnej - zapowiedział jej dowódca płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk. W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze praktyczne szkolenia żołnierzy tej formacji i zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów będzie to czas, aby się poznać i wyrównać zdobyte do tej pory umiejętności.

Jest wielu młodych ludzi, którzy chcą wstąpić do brygady i wiązać swoje życie z wojskiem. Nie brakuje też kadry oficerskiej i podoficerskiej, która wywodzi się w tego regionu - dodał płk Mikołajczyk. Część oficerów przeszła do obrony terytorialnej z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, a część stanowią młodzi oficerowie.

Na początek skoncentrowano się na organizacji dowództwa i pododdziałów w powiatach w centrum regionu, ale jak dodał płk Mikołajczyk, już w połowie roku powstaną kolejne bataliony w Sanoku, Jarosławiu, Nisku i Dębicy.

Zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów, podkarpacka brygada obrony terytorialnej ma komfortową sytuację, jeśli chodzi o sprzęt. MON zapowiedziało zakup nowoczesnego wyposażenia na poziomie jaki mają wojska operacyjne.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj