Nasze redakcyjne koleżanki nagrodzone
fot. Barbara Kozłowska, Jolanta Danak, Maria Kornaga, Marcin Kalita

Dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów nagrodzone w XIX Ogólnopolskim Konkursie "Strażacy Ochotnicy nie tylko gaszą pożary".

Pierwszą nagrodę otrzymała Jolanta Danak za reportaż "Z Harty do Abchazji" o strażakach wolontariuszach pracujących na rzecz kościoła katolickiego w Gruzji i Abchazji.

Nagrodę drugą za reportaż "Jesteśmy razem" otrzymała Barbara Kozłowska. Jej reportaż mówił o druhach z Osobnicy, którzy wyremontowali dom czwórce rodzeństwa i dzięki temu nie trafiła ona do domu dziecka.

Z kolei Maria Kornaga zdobyła trzecią nagrodę za reportaż "Koronka w ogniu", której bohaterami są strażacy z Radomyśla nad Sanem.

Wyróżnienia w Konkursie strażackim otrzymały Ewa Niedziałek-Szeliga i Olga Hałabud. Doceniono ich reportaże "Ludzka rzecz pomóc" o nastoletnim strażaku z Ostrowa, który ratował ofiary wypadku na autostradzie A4 i "Drugi po Pawlaku" o strażaku seniorze z Gaci Przeworskiej.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 33 prace 21 dziennikarzy z rozgłośni radiowych w całym kraju.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Kwi, 2017
  "Lwowska tęsknota" Jana Nowickiego
  "Lwowska tęsknota" Jana Nowickiego
  "Polska Florencja. Miasto siedmiu pagórków fiesolskich. Muzyki. Inteligencji. Najpiękniejszych kobiet polskich. Miasto talentów, ideałów, temperamentów i błyskawic. Teatru, gwiazd i...
 • 28 Kwi, 2017
  Stratowany przez byki
  Stratowany przez byki
  Stado byków stratowało właściciela. Do tego zdarzenia około godziny 16 doszło we wsi Barwinek w powiecie  krośnieńskim. Ratowników wezwali świadkowe....
 • 28 Kwi, 2017
  Będą bić Rekord Guinessa w "paleniu gumy"
  Będą bić Rekord Guinessa w "paleniu gumy"
  Gratka dla miłośników popisów motocyklowych w Rzeszowie. Trwają przygotowania do próby bicia Rekordu Guinessa w "paleniu gumy". Chodzi o przejechanie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj