Minister Edukacji spotkała się z samorządowcami
Fot. Iwona Piętak

Minister edukacji narodowej wysłuchała w Rzeszowie uwag samorządowców na temat planowanych zmian w oświacie. Wójtowie i burmistrzowie dzielili się swoimi obawami dotyczącymi finansowania małych szkół. W odpowiedzi Anna Zalewska zadeklarowała, że plany dotyczące tej kwestii rząd poda w kwietniu.
W dyskusji pojawił się również problem przekształcenia sieci szkół. To właśnie ta operacja była najtrudniejszym wyzwaniem dla samorządów terytorialnych - powiedział nam dyrektor Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Marek Ćwiąkała.
Większość samorządów Podkarpacia przyjęła już uchwały o zmianie sieci szkół, pozytywnie zaopiniowane przez Kuratora Oświaty. Takich dokumentów nie uchwaliło pięć podkarpackich samorządów, ale przekształcenia sieci szkół zostaną tam dokonane z mocy ustawy.
Gospodarz rzeszowskiej debaty Marszałek Władysław Ortyl wyraził zadowolenie, że jednym z tematów rozmowy była przyszłość szkolnictwa zawodowego, na rozwój którego stawia samorząd województwa podkarpackiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj