08 grudzień 2017 19:00
Na początku 2014 roku z inicjatywy perkusisty - Seweryna Krzysztonia, pojawił się pomysł, aby zebrać grupę muzyków, która w sposób profesjonalny będzie grała muzykę amerykańskiego zespołu TOTO. Pierwszym z nich…
  • -

Raya Bell powstał w 1986 roku w Sanoku. Od początku swojej działalności był jednym z propagatorów muzyki reggae w Polsce.

”Niebanalne teksty przypominające styl DAAB i przeszywający wokal sprawia, że podczas słuchania ciarki przechodzą po plecach. Zresztą – podobnie jak DAAB. (...) Zespół przywoływany w „Encyklopedii polskiego reggae”, ma w sobie naprawdę to coś...” – pisał recenzent na stronie polskiereggae.blogspot.com.

Przełomowym momentem był festiwal w Jarocinie, na który Raya Bell został zaproszony w 1991 roku gdzie otrzymał wyróżnienie za pozytywne wibracje. Po występie w Jarocinie kariera grupy RAYA BELL nabrała przyśpieszenia. Tego samego roku zagrali na Festiwalu „Reggae nad Wartą” w Gorzowie Wielkopolskim oraz w eliminacjach francuskiego festiwalu „Les Printemps de Bourges”, na który do Koszalina zaproszono jedynie 5 zespołów z Polski. W 1992 roku Raya Bell ponownie zagrał na festiwalu w Jarocinie jako jeden z laureatów poprzedniej edycji. Kolejny raz na najsłynniejszy polskim festiwalu muzyki młodzieżowej wystąpili dwa lata później w 1994 roku.
W 1996 roku zespół zawiesił swoją działalność by po kilku okazjonalnych występach reaktywować się w 2012 roku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 240 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj